O przedszkolu‎ > ‎Sprawozdania‎ > ‎

Sprawozdanie z festynu rodzinnego 2018

Na ten dzień czekamy cały rok, ponieważ integruje on całe nasze przedszkole. 14.06.2018 r. na terenie ogrodu przedszkolnego odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Motywem przewodnim obecnego festynu było hasło: „Polska, biało-czerwoni!”. Z tego powodu stroje jego uczestników nawiązywały do barw narodowych. Wielu miało również akcesoria kibica: szalik z napisem „Polska”, biało-czerwone flagi, trąbki, piszczałki.

Festyn, podobnie jak w latach ubiegłych prowadził: p. Dariusz. Rodzinne spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości przez Siostrę Dyrektor. Następnie na scenie wystąpili rodzice z Rady Rodziców, pracownicy przedszkola oraz kilkoro dzieci z grup Puchatki i Kangurki, którzy pod czujnym okiem p. Agnieszki oraz p. Moniki przygotowali dla naszych milusińskich przedstawienie pt. „Kot w butach”. Widzowie z dużym zaciekawieniem śledzili losy Janka i jego sprytnego kota, a na koniec nagrodzili wszystkich aktorów i twórców przedstawienia długimi owacjami.

Po bajce przyszedł czas na część muzyczno-taneczną. Wystąpiły dzieci z chóru „Aniołki”, które wraz z p. Robertem wykonały kilka piosenek religijnych oraz dzieci z grupy Gumisie pod kierunkiem p. Anity, które zaprezentowały pokazy taneczne.

Z kolei odbyła się aukcja charytatywna. Jej celem było zebranie pieniędzy na rzecz pomocy rodzinie mieszkającej na Szwederowie, która ucierpiała podczas burzy. Podczas aukcji można było licytować m.in.: album olimpijski z podpisami Prezydenta Andrzeja Dudy, wydawnictwo olimpijskie z podpisem Kamila Stocha, stary, duży zabytkowy zegar czy stary adapter i winylowe płyty.

Następnym punktem Festynu były zawody sportowe. Brały w nich udział 10-osobowe drużyny składające się z rodziców i ich dzieci, z każdej grupy wiekowej. Do rozgrywanych konkurencji należały m.in.: „turlanie kapusty”, „sadzenie buraków”, bieg sztafetowy „jest nas coraz więcej”, zbieranie ziemniaków, czyli „wykopki” czy oblewanie wodą, czyli „gasimy pożar”. Zawody wygrały dwie drużyny: Gumisiów i Elfów, więc, aby zdobyć I miejsce obie rozegrały dodatkową konkurencję pt. „spacer farmera”. Ostatecznie puchar Siostry Dyrektor zdobył zespół Elfów.
Po pełnej emocji części sportowej nastąpiła część piknikowa. Przez cały czas trwania festynu czynne były stoiska, w których można się było częstować się kiełbaską z grilla, ciastem przygotowanym przez rodziców, watą cukrową oraz napojami.  W części piknikowej również nie zabrakło atrakcji. Pan Darek zaprosił dzieci i rodziców m.in. do udziału w konkursie na najgłośniejszy doping naszej drużynie piłkarskiej, który wygrała grupa Elfów. W konkursie „Bądź jak Robert Lewandowski – szukamy sobowtóra” wystartowało 7 osób, wszyscy chłopcy mieli fryzury podobne do słynnego piłkarza i w nagrodę otrzymali plecaczki. Nastąpiło również ogłoszenie wyników konkursu ekologicznego. Rodzice i dzieci mogli jeszcze wziąć udział w konkurencji „bieg w kaloszach” i „przeciąganie liny”. Tego dnia nikt nie wyszedł z przedszkola bez nagrody.

Kto miał chęć mógł włączyć się jeszcze do wspólnych pląsów i tańców, które rozpoczął p. Filip ze szkoły tańca „Bajlamos”, póżniej uczestnicy bawili się przy piosenkach „Kaczuchy” i „Krasnoludek”.  Nieoczekiwanie p. Darek ogłosił, że w tym dniu państwo Duszyńscy obchodzą 10 rocznicę ślubu. Specjalnie dla nich p. Robert zaśpiewał piosenkę Seweryna Krajewskiego pt. „Wielka miłość”

Festyn rodzinny zakończył wspólny krąg i piosenka pt. „Panience na dobranoc”.

Do zobaczenia za rok.