O przedszkolu‎ > ‎Sprawozdania‎ > ‎

Sprawozdanie z balu karnawałowego 2018

    Dnia 27 i 28 stycznia 2018 r. w godzinach od 15:00 do 18:00 w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tegorocznym motywem przewodnim balu był styl ludowy.

    Panie i panowie pracujący w przedszkolu postarali się, aby tego dnia nasze przedszkolne wyglądało wyjątkowo.

    Wszystkie korytarze przystrojone były kolorowymi balonami, łańcuchami oraz folkowymi ozdobami. Sala balowa przystrojona została dodatkowo w pachnące siano, papierowe ażurowe firanki, okiennice oraz elementy sztuki ludowej nawiązujące swym stylem do wnętrza starej wiejskiej chaty.

    Ten wyjątkowy wystrój od razu wprowadził nas w atmosferę zachęcającą do zabawy, do której zaprosili nas Siostra Dyrektor Marta Urszula Pankowska oraz prowadzący bal pan Dariusz Grabowski. Bal rozpoczął się staropolskim powitaniem Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i uroczystym otwarciem przez Siostrę Dyrektor oraz tradycyjnym polonezem w wykonaniu wszystkich uczestników.

    Dzieci z rodzicami przebrani w tradycyjne stroje ludowe prezentowali ubiory z różnych regionów Polski i świata. Na parkiecie wirowały kolorowe stroje kujawskie, krakowskie, góralskie, kaszubskie, meksykańskie oraz amerykańskie. Ponadto na naszym balu spotkać można było owady i zwierzęta z wiejskiej zagrody, Janosika, księżniczki, Indian, kowbojów, rodzinę królewską oraz wiele innych ciekawych postaci.

    Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów tj. Przez twe oczy zielone, Niech żyje wolność, Co ma być to będzie, Bałkanica i wielu innych granych i śpiewanych przez pana Sylwestra Wentk oraz pana Roberta Korwel bawili się radośnie. Muzyka płynąca z głośników inspirowała nas do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc wesoło. Na naszym balu mieliśmy okazję zobaczyć profesjonalny pokaz gry na bębnach w wykonaniu pana Roberta Korwel oraz zatańczyć układ taneczny wspólnie z panem Filipem ze Studia Tańca Bailamos.
    
    Animator urozmaicał zabawy ciekawymi konkursami tj. Prezentacja strojów karnawałowych wszystkich uczestników, Krzesełka, Naśladowanie zwierząt, Chłopcy radarowcy, Bitwa na głosy. Jury wybierało i nagradzało zwycięzców oraz przegranych wspaniałymi nagrodami.

    W konkursie na najciekawszy stój w dniu 27.01.2018 r. zwyciężyła rodzina za strój Meksykanów, drugie miejsce zajęła rodzina za strój Chińczyków, trzecie miejsce zajęła rodzina za strój Pogody. Na wyróżnienie zasłużyli: rodzina za strój Pałucki, rodzina za strój Kowbojów, rodzina za strój Biedronek oraz rodzina za strój Indian.

W dniu 28.01.2018 r. zwyciężyła rodzina za strój Kominiarzy, drugie miejsce zajęła rodzina za strój Borowiacy, trzecie miejsce zajęła rodzina za strój Rodziny królewskiej. Na wyróżnienie zasłużyli: rodzina za strój Rodzina z Ameryki, rodzina za strój Pałucki, rodzina za strój Góralski oraz rodzina za strój Piratów. Zwycięskie rodziny jako nagrody otrzymały jajka i inne produkty z chłopskiej zagrody.

    Drugim  konkursem, który odbył się na balu był konkurs pt. Krzesełka, który rozegrano w dwóch kategoriach: dorosłej oraz dziecięcej. Polegał on na ustawieniu w koło dziesięciu drewnianych stołków. Jedenastu chętnych uczestników tańczyło do piosenki Grzegorza z Ciechowa pt. Piejo Kury Piejo. W momencie, gdy muzyka milkła, wszyscy tańczący siadali na wolnym stołku. Osoba, która nie zdążyła usiąść odpadała z konkursu.
    
    Dla dwóch ostatnich osób, które pozostały w zabawie zamieniono stołek na miskę z sianem, na której „lądował” zwycięzca konkursu. Osoba wygrywająca konkurs jako nagrodę główną otrzymała niezbędnik kuchenny.

    Atrakcyjnym konkursem okazał się konkurs rodzinny pt. Naśladowanie zwierząt. Zadaniem uczestników było naśladowanie całą rodziną ruchem scenicznym stada kur, kaczek, indyków oraz owiec, a następnie podanie do mikrofonu odgłosu jaki wydaje dane zwierzę. Trzeba przyznać, że rodziny biorące udział w konkursie wykazały się ogromną pomysłowością podczas naśladowania zwierząt. Wszyscy uczestnicy jako nagrodę otrzymali specjały z wiejskiej spiżarni.

    Następnym konkursem na balu był konkurs pt. Chłopcy radarowcy,  który rozegrano w dwóch kategoriach: dorosłej oraz dziecięcej. Tym razem uczestnicy musieli przekroczyć prędkość podczas tańca do piosenki Andrzeja Rosiewicza pt. Chłopcy radarowcy. Tanecznym piratom Policjanci wręczali mandaty, które wymieniano na wspaniałe nagrody.

    Kolejny konkurs pt. Bitwa na głosy polegał na podzieleniu sali na dwie drużyny: po prawej stronie ustawiały się rodziny, których nazwiska zaczynały się na litery od A do K po lewej rodziny, których nazwiska zaczynały się na litery od L do Z. Drużyny śpiewały na przemian piosenki biesiadne. Drużyna, która zaśpiewała najgłośniej wygrywała konkurs a wszyscy uczestnicy za udział w zabawie otrzymali rumiane jabłko.

    Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Gospodarza i Gospodyni balu w kategorii dorosłej oraz Gospodarza i Gospodyni balu w kategorii dziecięcej, i tak w dniu 27.01.2018 r. w kategorii dorosłej Gospodarzami balu została rodzina w stroju Harnasia i Gospodyni.
W kategorii dziecięcej zwycięzcami zostali Franciszek w stroju Górala z grupy Gumisiów oraz Marcelina w stroju Księżniczki z grupy Smerfów. W dniu 28.01.2018 r. w kategorii dorosłej Gospodarzem balu został pan w stroju Rolnika, a Gospodynią została pani w stroju Amerykanki. W kategorii dziecięcej zwycięzcami zostali Oliwia w stroju Kujawianki z grupy Krasnali oraz Wojtek w stroju Pilota z grupy Smerfów. Jako nagrody główne panowie otrzymali jutowe spodnie, a panie kolorowe góralskie chusty oraz wiele innych wspaniałych nagród.

    W trakcie zabawy mieliśmy możliwość spróbowania słodkich wypieków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków oraz chrupiących frytek i swojskiej pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem przygotowanych przez panie pracujące w przedszkolnej kuchni.

    Na naszym balu była także niepowtarzalna okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia w stroju karnawałowym przez fotografa. Cały bal nagrywany był na kamerę.

    Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Uroczyste zakończenie zabawy nastąpiło utworzeniem wspólnego kręgu i zaśpiewaniem piosenki pt. Zapada zmrok.

    Do zobaczenia za rok…