O przedszkolu‎ > ‎Sprawozdania‎ > ‎

Sprawozdanie z balu karnawałowego 2017

Dnia 21 i 22 stycznia 2017 r. w godzinach od 15:00 do 18:00 w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tegorocznym motywem przewodnim balu był film i bajka połączony z galą wręczania Oskarów.

Panie i panowie pracujący w przedszkolu postarali się, aby tego dnia nasze przedszkolne wyglądało wyjątkowo.

Wszystkie korytarze przystrojone były balonami, serpentyną oraz kolorowymi  plakatami hitów kinowych. Sala balowa przystrojona została dodatkowo taśmą filmową oraz czerwonym dywanem. Ten wyjątkowy wystój od razu wprowadził nas w atmosferę zachęcającą do zabawy, do której zaprosili nas Siostra Dyrektor Marta Urszula Pankowska oraz prowadzący bal pan Dariusz Grabowski. Bal rozpoczął się staropolskim powitaniem Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i uroczystym otwarciem przez Siostrę Dyrektor oraz tradycyjnym polonezem w wykonaniu wszystkich uczestników.

Na początku imprezy dzieci i rodzice z gwiazdorskim wdziękiem prezentowali swoje stroje nawiązujące do bohaterów kultowych bajek i filmów. Przechodzili po czerwonym dywanie w iście Hollywoodskim stylu błyszcząc w świetle fleszy. Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów tj. Samba de Janeiro, Przez twe oczy zielone, Italo disco, Grek Zorba
i wielu innych granych i śpiewanych przez pana Sylwestra Wentk oraz pana Roberta Korwel bawili się radośnie. Muzyka płynąca z głośników inspirowała nas do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc wesoło. Na naszym balu mieliśmy okazję zobaczyć profesjonalny pokaz gry na bębnach w wykonaniu pana Roberta Korwel oraz tańca towarzyskiego w wykonaniu pary ze Studia Tańca Bailamos.

Animator urozmaicał zabawy ciekawymi konkursami tj. Prezentacja strojów karnawałowych wszystkich uczestników, Wędrujące, kolorowe kapelusze, Interpretacja słynnego filmu, Interpretacja filmowej sceny tanecznej, czy Romantyczny taniec. Jury wybierało i nagradzało zwycięzców oraz przegranych wspaniałymi nagrodami.

W konkursie na najciekawszy strój zostali nominowani wszyscy uczestnicy balu, jednak statuetkę Oskara zdobyła w dniu 21.01.2017 r. rodzina za stój Smerfów, rodzina
za strój Minionki, rodzina za strój Rodzina ogórków, rodzina za strój Rodzina pszczół, rodzina za strój Lata 70-te w stylu disco, rodzina za strój Pszczoły. Na wyróżnienie zasłużyli: Pani za strój Pola Negri, rodzina za strój Elza i Pirat, rodzina za strój Zorro oraz rodzina za strój Czerwony kapturek i babcia.

W dniu 22.01.2017 r. Oskara zdobyła rodzina za stój Karaluch i Pająk, rodzina za strój Trole, rodzina za strój Rodzina Adamsów, rodzina za strój Czerwony Kapturek
i bohaterowie
, rodzina za strój Piękna i Bestia, rodzina za strój Pszczółki. Na wyróżnienie zasłużyli: dzieci za strój Dinozaura oraz Chinki, rodzina za strój MasterChef, rodzina za strój Śnieżka i Krasnoludki.

Drugim  konkursem, który odbył się na balu był konkurs pt. Wędrujące, kolorowe kapelusze, który rozegrano w dwóch kategoriach: dorosłej oraz dziecięcej. Każdy uczestnik zakładał na głowę kapelusz i ustawiał się w kole. Gdy muzyka zaczynała grać każdy z nich rytmicznie zdejmował kapelusz sobie, a następnie osobie stojącej z prawej strony. Gdy muzyka cichła osoba, która miała na głowie lub w ręku kapelusz w kolorze zielonym odpadała z gry. Osoby biorące udział w konkursie otrzymały ciekawe nagrody.

Atrakcyjnym konkursem okazał się konkurs rodzinny pt. Interpretacja słynnego filmu. Zadaniem uczestników (pięciu rodzin) było odegranie motywu z filmu, którego muzyka była tłem do pokazu. Rodziny odgrywały scenki z filmów tj. Titanic, Gwiezdne wojny, James Bond, Matrix, Czterej pancerni. Zwycięska drużyna otrzymała nagrodę główną, przegrani nagrody pocieszenia.

Następnym konkursem na balu był konkurs rodzinny pt. Interpretacja słynnej sceny tanecznej. Tym razem uczestnicy (pięć rodzin) musieli zaprezentować taniec z filmów tj. Pulp Fiction, Dirty dancing, Gorączka sobotniej nocy, Deszczowa piosenka, Madagaskar. Zwycięska rodzina otrzymała nagrodę główną, pozostali uczestnicy odebrali nagrody pocieszenia. Trzeba przyznać, że rodziny biorące udział w konkursach wykazały się ogromną pomysłowością podczas odtwarzania wybranych scen i tańców.

 Kolejnym konkursem pt. Quiz wiedzy o filmie polegał na odgadnięciu przez rodziny (pięć rodzin) tytułu odtworzonego na podstawie fragmentu ścieżki dźwiękowej filmu tj.  Miś, Madagaskar, Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, Kariera Nikodema Dyzmy, Epoka lodowcowa. Zwycięska drużyna dostała nagrodę główną, pozostałe rodziny drobne upominki.

Ostatnim konkursem na naszym balu był konkurs pt. Romantyczny taniec. Chętne pary tańczyły do utworów tj. Noce i dnie, Dumka na dwa serca, Listy do M. Najbardziej zakochana para otrzymała romantyczny prezent.

Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej balu, wyboru dokonano
w dwóch kategoriach: pary dorosłej oraz dziecięcej, i tak w dniu 21.01.2017 r. w kategorii dorosłej zwyciężyła rodzina w stroju Baron i Dama dworu. W kategorii dziecięcej zwycięzcami zostali: Patrycja w stroju Śnieżynka oraz Krystian  w stroju Star Wars z grupy Elfy. W dniu 22.01.2017 r. w kategorii dorosłej zwyciężyła rodzina w stroju Straszydeł, natomiast w kategorii dziecięcej zwycięzcami zostali Aleksandra w stroju Kotek z grupy Puchatki oraz Jędrzej w stroju W stylu secesyjnym - Przeminęło z wiatrem z grupy Elfy. Zwycięscy otrzymali honorowe szarfy, korony, berła oraz nagrody.

W trakcie zabawy mieliśmy możliwość spróbowania słodkich wypieków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków oraz pysznych parówek
i staropolskiego bigosu ugotowanego przez panie pracujące w przedszkolnej kuchni.

Na naszym balu była także niepowtarzalna okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia na tzw.  ściance  przez paparazzi - fotografa, cały bal nagrywany był na kamerę.

Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Uroczyste zakończenie zabawy nastąpiło utworzeniem wspólnego kręgu i zaśpiewaniem pieśni pt. Zapada zmrok.  Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów.

Szkoda, że następny bal dopiero za rok…