14.04.2021 Środa

Witamy Was Kochane Kangurki w kolejną matematyczną środę naszych e-zajęć. 

Na pewno zgodzicie się z nami, że matematyka jest ciekawa i jest wszędzie. Zatem, i dzisiaj, Wasze działanie matematyczne połączone będzie z działaniem praktycznym. Wierzymy, że dzięki takim poczynaniom szybciej polubicie matematykę i będzie dla Was łatwiejsza. Nawiązując do omawianej w tym tygodniu tematyki związanej z książkami, zachęcamy do podjęcia się następującego zadania.

1. „Półki z książkami” – zabawa matematyczna. Na pewno w Waszym pokoju znajduje się „mała biblioteczka” czy to książki wystawione na półce czy zamknięte w szafce. Nieważne, chodzi o to, aby ułożyć książki na półce według ich wielkości, dzięki czemu utrwalicie sobie określenia związane z wielkością przedmiotów (duże, małe, najmniejsze). Drugie zadanie jakie przed Wami stawiamy to policzenie ułożonych książek. Dzięki temu dowiecie się ile macie książek dużych, małych i najmniejszych oraz ile jest ich łącznie. Zapewne sami się zdziwicie, jaki duży zbiór książek, macie w Waszych biblioteczkach, co nas bardzo ucieszy 😊 .

2. Po jakże wyczerpującym zadaniu dydaktycznym proponujemy Wam zabawę bieżną:

„Bieg do biblioteki”- Dziecko porusza się po pokoju. W pewnym momencie osoba dorosła wyznacza miejsce biblioteki, mówiąc: Biblioteka jest pod oknem; Biblioteka jest przy drzwiach; Biblioteka jest przy biurku…,  dziecko podbiega do wyznaczonego miejsca. 

Na koniec zachęcamy Was do spaceru na świeżym powietrzu w obecności Waszych Rodziców lub  innej osoby dorosłej. Życzymy miłego popołudnia, do jutra 😊 

Z Panem Bogiem.