09.04.2021 Piątek

Kochane Kangurki,  to już ostatni dzień naszych e-zajęć w tym tygodniu. Wierzymy, że wszystkie zadania z całego tygodnia doskonale udało się Wam wykonać. Dzisiaj proponujemy Wam, dla utrwalenia wiadomości o wiośnie, obejrzeć krótki film edukacyjny i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących jego treści.

1. Obejrzyjcie uważnie:

Kangurki,  postarajcie się odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących filmu:
  • Jakie zmiany w przyrodzie zauważmy wiosną? (wyższa temperatura, rozkwitają pierwsze kwiaty, powracają pierwsze ptaki…)
  • Miesiące wiosenne to? (marzec, kwiecień, maj)
  • Jak nazywa się czas przed wiosną? (przedwiośnie)
  • Jak brzmi przysłowie o marcu?  (w marcu jak w garncu)
  • Jak nazywa się żółty wczesny motyl? (cytrynek)
  • Jakie narzędzia wykorzystywane są do pracy w ogrodzie? ( grabie, łopata, motyka, pazurki, taczka)
  • Dlaczego w sadach bieli się drzewa? (aby pomalowane na biało pnie odbijały promienie słoneczne, wówczas roślina nie budzi się za wcześnie)
Jesteśmy przekonane, że świetnie poradziłyście sobie z odpowiedziami na pytania.

2. Szkoda, że nie możemy wspólnie w naszej „kangurkowej” sali pomaszerować przy tamburynie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić to samodzielnie lub z rodzeństwem w domu. Zapraszamy na  rytmiczną rozgrzewkę w podskokach:

Życzymy ciekawych pomysłów na spędzenie wolnej od  e- zajęć  soboty i niedzieli, uśmiechu i zdrówka oczywiście dla całej Waszej rodziny… Trzymajcie się 😊 Do poniedziałku 😊

Z Panem Bogiem.