19.06.2020 Piątek

TEMAT: WAKACYJNE MARZENIA

1. Witajcie Kangurki. Każdy z nas marzy o wakacyjnych, letnich przygodach. Bohaterowie naszej książki również. Czy umiecie opowiedzieć, o czym myślą dzieci z ilustracji poniżej? Jest to zdjęcie str. 94 naszych książek. Jeśli macie egzemplarz w domu, proszę otwórzcie na tej właśnie stronie i przyjrzyjcie się dokładnie. 

2. Na koniec naszych zdalnych zabaw, polecam odrobinę ruchu 😉

- Przeskakujemy morskie fale – wykonajcie skoki obunóż do przodu, naśladując przeskakiwanie przez fale. 

- Szukamy muszelek – wyobraźcie sobie, że chodzicie na czworakach w płytkiej wodzie, szukając muszelek, co pewien czas wykonajcie klęk prosty i wyciągnijcie otwarte dłonie przed siebie, pokazując „uzbierane muszelki”. 

- Puszczamy kaczki – wykonajcie przysiad, podnieście wyobrażony przez siebie kamień i naśladujcie puszczanie kaczek na wodzie, rzuty wykonajcie wraz ze skrętem tułowia, raz jedną, raz drugą ręką. 

- Sprawdzamy temperaturę wody – stańcie w lekkim rozkroku. Raz jedną a raz drugą nogą spróbujcie dotknąć palcami stopy wody (oczywiście wyobrażamy ją sobie w pokoju 😉 ). Ćwiczenie to wykonujcie energicznie, tak jakby woda mroziła Wasze paluszki. Na koniec wyobraźcie sobie, że wskakujecie do wody z przysiadem. 

Kangurki, nie zapomnijcie, by zawsze przy zabawach ruchowych towarzyszyli Wam rodzice, którzy będą czuwać nad Waszym bezpieczeństwem!
POWODZENIA 😊 

Spokojnego i pełnego wspaniałych zabaw weekendu Kochani.
Do poniedziałku.