13.05.2020 Środa

Matematyka na łące – liczyć można wszędzie i wszystko, zgodzicie się ze mną? Na łące też można liczyć, jak myślicie, kogo? Zapraszam Was do wykonania prostych zadań matematycznych – opis znajduje się w załączniku. Powodzenia 😊 Załącznik 

Ćwiczenia gimnastyczne – możecie wyobrazić sobie, że ćwiczycie na łące. Chciałabym, żebyście pamiętali, że podczas ćwiczeń zachowujemy ostrożność i zawsze przed rozpoczęciem sprawdzamy czy mamy miejsce do zabaw. 
  • zabawa „Owady na łące” – poruszacie się na palcach w różnych kierunkach, cichutko bzycząc jak owady
  • zabawa „Biedronki” – spacerujecie w różnych kierunkach na czworakach, co pewien czas przewracajcie się na plecy i machajcie rękami i nogami w powietrzu 
  • zabawa „Bocian szuka żabek” – chodzicie wysoko podnosząc kolana, co pewien czas zatrzymujecie się, stajecie na jednej nodze i mówicie „Kle, kle, kle, żabki mi się chce” 
  • zabawa „Strachliwe żabki” – skaczecie jak żabki.
Jak Kangurki chwilę odpoczną po gimnastyce, to zapraszam do wykonania zadania w książce – część 4, s. 40-41. Poproście Waszych kochanych domowników o przeczytanie poleceń. Jeśli nie macie w domu książki, to proszę skorzystać z poniższej wersji: