Maj rozkwitł nam na łące, a wszystkie dzieci na świecie szykują się na swoje wielkie święto "Dzień Dziecka" (28.05-08.06)

Cel ogólny: Wzbogacamy wiedzę nt. zwierząt zamieszkujących nasze polskie łąki oraz uświadamiamy sobie, że wszystkie dzieci na świecie bez względu na kolor skóry lubią się bawić i chcą być kochane

Zadania edukacyjne:
  • Wzbogacamy wiadomości przyrodnicze oraz słownictwo o nazwy zwierząt i kwiatów występujących na łące
  • Rozpoznajemy i nazywamy żabę oraz kreta wśród innych zwierząt żyjących na łące i przy łące, zapoznajemy się z ich wyglądem i sposobem odżywiania.
  • Wiemy, że należy szanować przyrodę i każdą formę życia
  • Poszerzamy wiadomości na temat praw i obowiązków dziecka
  • Poznajemy życie dzieci w innych krajach. Wiemy, że kolor skóry nie ma wpływu na to, kim jesteśmy i co czujemy.
  • Kształtujemy postawę koleżeńską wobec innych dzieci
Współpraca z rodzicami:
  • Podczas wspólnych spacerów z dzieckiem zwracamy uwagę na drobne zwierzęta (np. ślimaki, dżdżownice)oraz owady (pszczoły, bąki).  Pomagamy dziecku opisać wygląd owada, którego widziało oraz tłumaczmy konieczność zachowania bezpieczeństwa podczas obserwacji.
  • Kształtujemy u dzieci postawę tolerancji wobec innych różniących się wyglądem, czy kolorem skóry.