12.04.2021 Poniedziałek

Szczęść Boże!
Witajcie Kochane Dzieci!

Niestety znów czeka nas zabawa na odległość. Postaram się przybliżyć Wam temat, który będziemy w tym tygodniu omawiać, czyli Zwierzęta w Afryce.

1. Wysłuchajcie wiersza „Zwierzęta w Afryce”. B. Szelągowskiej – poproście mamę, tatę lub kogoś starszego o przeczytanie. Wiem, że niektórzy z Was świetnie z tym zadaniem poradzą sobie sami! BRAWO 😊

Mama czytała mi dzisiaj wiersz
I dzięki mamie znam już Afrykę!
Wiem, że tam bardzo gorąco jest
i że mieszkają zwierzęta dzikie.

Ogromne słonie, co mają kły
I wodą z trąby się polewają.
Żyją tam jeszcze wielkie żyrafy!
Szyje najdłuższe na świecie mają!

Małpki wesoło skaczą po drzewach
I lubią patrzeć na wszystko z góry.
Lew nosi grzywę, pędzi jak wiatr,
ale niestety jest dość ponury!

Są jeszcze grube hipopotamy!
Całymi dniami moczą się w wodzie.
No i pantery! Szybkie i zwinne!
I mają ruchy naprawdę kocie!

Na wielkich łąkach pasą się zebry
I mają paski – czarne i białe.
krokodyle i nosorożce.
Jak wyglądają?....- Już zapomniałem.

• Jakie zwierzęta są wymienione w wierszu?
    (słonie, żyrafy, małpki, lew, hipopotamy, pantery, zebry, krokodyle, nosorożce)
  • które zwierzę pasie się na łąkach?
    (zebry)
  • Gdzie żyją te zwierzęta?
    (w Afryce)
  • Gdzie my możemy spotkać takie zwierzęta?
    (w ZOO)

Mam nadzieję, że bez problemu odpowiedzieliście na wszystkie pytania
Tak Kochani, jestem pewna, iż wiecie, że my możemy te zwierzęta spotkać w ZOO, do którego teraz Was zapraszam! Chodźmy na wirtualny spacer po ZOO!

Czy pamiętacie które zwierzę pasie się na łące: - Tak! ZEBRA! Na początku tego słowa słyszymy literkę Z. To tę literę dziś poznacie bliżej. Popatrzcie jakie jeszcze słowa zaczynają się na literkę Z:

Czy wiecie jak napisać literkę Z? Spójrzcie:

A teraz zachęcam Was do kilku zabaw.
Podaj nazwy zwierząt i przedmiotów przedstawionych po lewej stronie. W każdym rzędzie tabeli pokoloruj na czerwono pola z literami z których składa się dana nazwa. Odczytaj pozostałe litery i napisz je pod tabelą. Co oznacza powstałe słowo? Jako Kubusiowi Przyjaciele Przyrody poznaliście je doskonale 😊

2. A teraz odrobina ruchu!
Znacie tę zabawę, gdyż nie raz korzystaliśmy z niej na sali przedszkolnej: „Bądź jak..” – pamiętajcie, by postarać się jak najdokładniej odwzorować wskazany ruch. Poproście kogoś starszego, by czuwał nad Waszym bezpieczeństwem podczas każdej zabawy ruchowej! POWODZENIA!

Kończymy zadania na dziś. 😊
Z Panem Bogiem! Pozdrawiam Was serdecznie - pani Ola 😊