13.05.2020 Środa

Witajcie kochani. 

1. Dzisiaj, na początek  zapraszam Was do przypomnienia sobie jakie znamy figury geometryczne. Obejrzyjcie  filmik https://www.youtube.com/watch?v=GnTRd2MQc1s

2. A teraz zapraszam do zabawy z sześcianem. Czy wiecie, co to jest sześcian? Jeśli nie, to poszukajcie w domu kostki do gry. Może ktoś ma klocki drewniane lub kostkę Rubika? To właśnie sześcian – bryła, której ścianki mają kształt….(kwadratu). Ile jest tych ścianek? (6) stąd nazwa – SZEŚCIAN. Poszukajcie w domu innych sześcianów. Kto znajdzie 3?

a. Zabawa z kostką. Rzuć kostką – jak podczas gry, odczytuj ilość oczek na ściance. Rodzic wymyśla ruch. Należy wykonać tyle powtórzeń ruchu ile wypadło oczek na kostce. Np. 3x klasnąć, 1x podskoczyć itp.

b. Teraz  rzuć kostką, a następnie podaj liczbę większą (lub mniejszą) o jeden w stosunku do liczby oczek wyrzuconych na kostce.

c. Karta pracy, cz. 4, s. 40. – poproś rodzica o przeczytanie poleceń i postępuj zgodnie z nimi. (https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/druk/npoia-bbplus-kp-4.pdf )

d. Jeśli masz w domu plastelinę, weź 1 rolkę i spróbuj ulepić kostkę – sześcian, zwróć uwagę aby ścianki były równe. Można zrobić masę solną. (https://www.youtube.com/watch?v=ljIP06Xfbpg  lub „ciastolinę”  https://www.youtube.com/watch?v=bce4JPdgIyI . Ulep z nich duży sześcian, mniejszy i najmniejszy. A może ulepisz coś jeszcze? Co Ci podpowiada wyobraźnia? Dobrej zabawy :-)

3. Na zakończenie wesoła piosenka o figurach geometrycznych https://www.youtube.com/watch?v=Lv-1s65cgJM . Miłego dnia!