6.05.2020 Środa - JĘZ. ANGIELSKI

Hello Elfy!

Jestem ciekawa czy pamiętacie jaką piosenką witamy się na zajęciach? Wierzę, że tak i na pewno potraficie ją zaśpiewać. Proponuję, aby zaprosić do tej zabawy na powitanie Wasze rodzeństwo lub kogoś chętnego z domowników, a nawet możecie wziąć Waszą ulubioną maskotkę. 

LICZBY – NUMBERS
Dzisiaj proponuję, abyście przypomnieli sobie liczby w języku angielskim. Jak wiecie, wszystkich słówek uczymy się podczas zabaw na dywanie lub podczas zabaw z piosenkami. Zatem najpierw zapraszam Was do obejrzenia i wysłuchania filmiku, który pomoże Wam policzyć do 10. Powtarzajcie proszę każdą liczbę. 

Czy spróbujecie teraz samodzielnie policzyć do 10? Oczywiście po angielsku 😊 Możecie również policzyć ile macie kredek, a ile macie palców u stóp? 

Teraz poproście Waszych kochanych rodziców o wydrukowanie karty pracy – opis znajduje się w załączniku nr 1. Przygotowałam również zadanie z gwiazdką (*) – dla chętnych. Wierzę, że spróbujecie! Good luck! (Powodzenia) 
*Znajdzie się również możliwość dla osób, które nie mają możliwości wydrukowania.

Na koniec proponuję dla chętnych grę dobble – większość z Was potrafi już doskonale czytać, dlatego zachęcam do wykonania gry dla całej rodziny. Opis gry znajdziecie w załączniku nr 2.

Poniżej przesyłam piosenki, przy których bawiliśmy się w przedszkolu, ucząc się liczb w języku angielskim. Zachęcam Was, aby poruszać się do znanych Wam piosenek – oczywiście śpiewajcie, utrwalając słownictwo 😊 
„Five little monkeys” (z tego, co pamiętam, to Wasza ulubiona 😊) https://www.youtube.com/watch?v=b0NHrFNZWh0

Bye – bye! Z Panem Bogiem
Pani Paulinka 😊