03.06.2020 Środa

Witam Was kochane dzieci. Szczęść Boże.

Dzisiaj będziecie ćwiczyć swoją spostrzegawczość oraz umiejętności matematyczne. Wykonanie zadań możecie rozłożyć w czasie i wykonać jednorazowo 2,3 karty. Postępujcie zgodnie z poleceniami na kartach. Powodzenia!

Orientacja w przestrzeni  - załącznik nr 1
Podzbiory i część wspólna zbiorów – załącznik nr 3
Zbiory równoliczne – załącznik nr 4
Przeliczanie za pomocą liczebników głównych – załącznik nr 5
Zadania tekstowe  - załącznik nr 6

2. Aby rozruszać się trochę, zapraszam do zabaw rytmicznych z liczeniem.

3.  Czas na utrwalenie umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie 10. (dla chętnych dzieci)

Dla wytrwałych załącznik nr 7  - dodawanie i odejmowanie w zakresie 10. Wierzę, że bardzo dobrze poradziliście sobie ze wszystkimi zadaniami. Jesteście wspaniali!

4. A teraz gra „w kręgle” dla całej rodziny, utrwalająca umiejętność dodawania: potrzebna piłeczka, 10 plastikowych, jednorazowych kubków do pici, marker do pisania.
Na kubkach odwróconych „do góry dnem” należy napisać cyfry od 1 do 10. Kubki ustawić w piramidkę, jedne na drugich. Rzucać kolejno piłeczką dodając punkty. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.